^
בס"ד
search

המורים המובילים במקום הם מתלמידיו של הרב מרדכי שיינברגר שליט"א וכולם מלמדים קבלה בדרכו של בעל הסולם, כל אחד בדרכו הייחודית המאפיינת אותו. בנוסף ישנם במקום מורי גמרא והלכה המיומנים להרחיב את היריעה של לימוד היהדות. המורים מגיעים ממקומות שונים בארץ – יישוב אור הגנוז, ירושלים, חיפה, מודיעין ותל אביב, במטרה ללמד ולהפיץ את חכמת הקבלה והחסידות, בדרכי נעם ואהבת ישראל. דרך הלימוד, המביאה את האדם לשינוי פנימי ובתוך כך לשינוי חברתי, שעיקרו חיים של השפעה, ונתינה לזולת לאור הכלל הגדול בתורה "ואהבת לרעך כמוך" – כדרך חיים, הלכה למעשה.

המייסדים

דוד וקרן נעמי אגמון הקימו את מרכז מודעות, בשליחותו של כ' הרב מרדכי שיינברגר שליט"א, בשנת 2005. חיים בת"א עם ילדיהם, מתוך שליחות חברתית וחזון רוחני, לקירוב לבבות בעם ישראל, דרך לימוד והפצה של חכמת הקבלה והחסידות, בדרכי נועם ושלום. מודעות מהווה בית חם, עוטף,מצמיח ומאחד למאות ולאלפי אנשים.


דוד אגמון

מקים, מייסד, מנהל בפועל ומורה במרכז מודעות, בשליחותו של כ' הרב מרדכי שיינברגר שליט"א. מעביר שעורי פנימיות עם הוראת דרך והכוונה בנושאים שונים כגון פרשת השבוע, מסילת ישרים וכתבי בעל הסולם. כותב מאמרים בנושאים שונים כגון: מהות חודשי השנה, חינוך ילדים, חגים ומועדים, תפקיד וייעוד אישי, פרשת השבוע ועוד. דוד אגמון, מדריך זוגות לפני ואחרי הנישואין, מלווה ומדריך תלמידים באופן אישי ופרטני, מייעץ ומסייע בכל הנדרש, במאור פנים ובלב פתוח.

הרב יובל הכהן אשרוב

מלמד קבלה ברחבי הארץ והעולם עם ותק של למעלה מ- 25 שנה. נחשב לאחד ממורי הקבלה הטובים ביותר בארץ. מורה ומטפל מומחה ברפואה משלימה, וגם בתחום זה נחשב לאחד המטפלים הטובים ביותר בארץ. הקים את "מכללת אילמה" לרפואה משלימה בישוב אור הגנוז. הרצאותיו הן שילוב של ידע עמוק עם סגנון אישי חם ונעים השזור בחוש הומור ייחודי, בוקע את כל המחיצות וחודר עמוק אל לב השומעים. במיומנות מופלאה מצליח לקרב באופן מיוחד את האמת הגדולה של הבריאה אל מציאות היום יום שלנו ובכך מאפשר לכל אדם להפוך את הקבלה לכלי שימושי לשינוי עצמו וחייו. הנושאים: זוגיות, רפואה לאור הקבלה, חינוך ילדים, עבודת המידות, גוף נפש ועוד.

לאתר של הרב אשרוב "בסוד הדברים"
www.besodh.com


הרב יוחאי ימיני

תלמיד חכם עצום, רב מוסמך, ראש ישיבת "מאורות" ללימוד תורת בעל הסולם ורב קהילה ביישוב "אדם", משנת 2006. מורה עיוני ומעמיק בעל ידע נרחב בפרד"ס התורה, בעל כושר הסברה נדיר. שיעוריו מתאפיינים בחידושים מרתקים, בבהירות יוצאת דופן ומוגשים בנעם ובחן מיוחד. הרב יוחאי כתב ביאור "פנים מבוארות" לתע"ס (תלמוד עשר הספירות) ביאור המשתלב בדברי האריז"ל, מסכם, מחדד ומיישב מקומות מוקשים בתע"ס. כמו כן, כתב פירוש המבאר את מגילת אסתר בשפת המושגים של בעל הסולם זצ"ל.

לאתר של הרב יוחאי ימיני
www.orbereshit.com


משה שרון

מרצה, מאמן אישי וזוגי, סופר. מרצה ללימודי קבלה למעלה מעשור, בכל רחבי הארץ. בהרצאותיו ישנו שילוב של ידע רב מחכמת הקבלה בכלל ומכתבי בעל הסולם בפרט, ושל כלים מעשיים מעולם האימון האישי, קאוצ'ינג. הרצאותיו מועברות בחן, בשפה ברורה מתובלת בהומור כובש, בהרבה דוגמאות מהחיים, ובכלים רבים ומעשיים להתפתחות רוחנית.

לאתר של משה שרון
www.mo6.co.il


עופר משען

מורה מבריק וצנוע. מעביר שעורים מובנים היטב החובקים מושגים גבוהים משפת הענפים של תורת הקבלה בדרך פשוטה ותכליתית. מורה בתורת הקבלה למעלה מחמש עשרה שנה, במגוון מרכזי לימוד בארץ, כולל במסגרות שונות בצה"ל, במועצה הדתית בחיפה, בתובנות ועוד. מייסד חברת מנהיגות המתמחה בהדרכת מובילים ומנהיגים על פי עולם התוכן היהודי. בעל תואר ראשון בפילוסופיה יהודית מאוניברסיטת בר-אילן. בן למשפחת דיפלומטים אשר בילה את רוב ילדותו בחו"ל, בארצות שונות, כולל דרום אמריקה, טורקיה ומצרים. עובד כמהנדס תוכנה ראשי, מנהל פרויקטים וראש צוות בחברת "אינטל".


אדיר איתן

מורה שנון וענייני, בקיא בחכמת הסוד בדרכו של בעל הסולם. מלמד נושאים שונים, עשר הספירות, מאמרי זוהר ומאמרי עבודה בדרכו של בעל הסולם. לימודו האישי והידע שלו יוצרים שעורים ברורים לכל אדם, ממתחילים ועד לבקיאים. החומר מועבר בצורה בהירה ועניינית.

הרב שגב רומנו

מורה קבלה ובקיא בכל רבדי התורה, מתמחה בתורת הרמב"ם. החיבור שלו בין בין תחומי הרפואה המשלימה בהם הוא מטפל ובין תורת הרמב"ם יוצר שעורים מרתקים, מועילים וייחודיים.   

יעקב חג'אג'

מורה המחבר אינטליגנציה ורגש בשעורים מעמיקים ויוצאי דופן. יעקב חג'אג' הינו המנהל בפועל של תוכנית "תובנות" מקבוצת "האומה", להכשרת מורים ורועים רוחניים. השעורים שלו בעלי אופי חברתי, אישי, רוחני.

לאתר תובנות
www.tovanot.org.il


ר' ערן וייסמן

אברך כולל אשר גדל רוחנית בבית מדרשו של הרב אוירבך שליט"א. יחד עם משפחתו חי במרכז תל אביב. בעברו עבד בהוסטלים כמטפל באוטיסטים. כיום, מקדיש את חייו ללימוד התורה. מלמד במודעות גמרא לגברים, בחברותא ובבודדים.


ר' אהוד קובי

אברך כולל אשר גדל רוחנית בבית מדרשו של הרב אוירבך שליט"א. יחד עם משפחתו חי במרכז תל אביב. בעל תואר ראשון במחשבים ומתמטיקה מאוניברסיטת ת"א. בחיפושיו אחר האמת מצא את עצמו כשנה במזרח הרחוק. לאחר מכן, עבד בחברת רפאל כשלוש שנים. כיום, מקדיש את חייו ללימוד התורה. מלמד הלכות לנשים במודעות.


הרבנית בת שבע שיינברגר

אשתו של כבוד הרב שליט”א וביתו של הרב יהודה צבי ברנדוויין זצ"ל. צאצאית למגיד ממזריטש, נעם אלימלך וחסידות סטראטין. הרבנית מוסרת שעורים בעיקר לנשות קהילת אור הגנוז, כנסים, ובערבים מיוחדים לנשים ב”מודעות”. דרשותיה מלאות בפרד”ס התורה, סיפורי צדיקים ואמונה. רוח ההשפעה של הרבנית לנשות ישראל מורגשת בכל מקום שהיא מגיעה אליו.

קרן נעמי אגמון

מקימה מייסדת ומנהלת של מרכז מודעות יחד עם בעלה דוד אגמון. קרן נעמי מעבירה שיעורים לנשים בנושאים אקטואלים מתוך כתבים של בעל הסולם ומאמרים של הרב דסלר מחבר הספר "מכתב מאליהו". קרן נעמי מדריכה, מייעצת ומלווה כל תלמידה בכל עניין שנצרך.


מרים בליך

מרים בליך הינה מורה לקבלה, למעלה מ- 25 שנה, דמות מיוחדת במינה. בעלת ידע עצום ורבגוני מתחומים שונים. משלבת בהרצאותיה קבלה, פסיכולוגיה, מדע, חשיבה יצירתית והמון ניסיון טיפולי. בעלת תואר ראשון בפיסיקה ותואר שני באדריכלות. פיתחה שיטה טיפולית הנקראת "פסיכו-תורה-פיה" שיטת רגרסיה המשלבת ידע בקבלה ומדע. מטפלת בשיטה זו כבר למעלה מעשור והכשירה עשרות נשים למטפלות בשיטה. כיום עוסקת בעיקר בכתיבת הידע הרב שצברה.


הרב מרדכי שיינברגר שליט"א

 

אישיות מובילה בעולם התורה והקבלה, רב-פעלים, תלמידו המובהק של הרב יהודה צבי ברנדוויין זצ"ל, ממשיך דרכו של הרב אשלג "בעל הסולם", נשיא תנועת "האומה", מנהיגה הרוחני של "מודעות", מייסד ישוב "אור הגנוז", מחבר ספרי הגות וקבלה – פרוש "מלאכת הסולם" לתיקוני זוהר כ"ג-ע', פרוש "שפתי דעת" לספר "דעת ותבונה", פרוש "ויאמר משה" לספר "תומר דבורה" ועוד.

"מוטב לשגות בעודף השפעה מאשר בעודף הקפדה" (הרב שליט"א)


 


שיעורים באתר

שאלות ותשובות

שאלות עמוקות על עץ הדעת

ישנם הרבה שאלות אבל אתחיל באחת מדוע אלוהים שם את עץ הדעת אם רצה שלא נדע. ולא רק בגלל "שרצה" לבחון את אדם וחוה?
... לשאלה המלאה

זכר לחורבן הבית בבנין חדש

אמה על אמה לא מטויחת, צריך להשאיר בכניסה לבית מבחוץ או מבפנים? תודה מראש
... לשאלה המלאה

התבוננות בנרות חנוכה

היי הרב דוד, לגבי מה שכתבת על נרות חנוכה- האם בחצי שעה יש רק להביט בנרות או ללמוד לידם תורה/ תהילים וכו׳? מה יותר גבוה? דבר שני, האם זה רלוונטי גם לבנות? כי בדרך כלל אנחנו לא מדליקות את הנרות פיזית, רק יוצאות ידי חובה. תודה
... לשאלה המלאה

תרומות

יצירת קשר/שאלות לאתראתר שומר שבת
שבת שלום
אתר מודעות אינו פעיל בשבת