גלים של חסרונות מציפים את הנפש. במיוחד בחודש תמוז. מהיכן הם מגיעים ומה תכליתם?! הרי אין דבר שהבורא ברא שאין לו תכלית. אמנם בתפיסה האנושית הרגילה, חיסרון נתפס כדבר שלילי, כי הרי אף אחד אינו אוהב להרגיש שחסר לו משהו או שחסר בו משהו. זה מרגיש כמו חושך. אבל העניין הוא שהכל בדיוק הפוך, חיסרון הוא הכלי שלנו לגילוי האור. וצריך להבין.

חכמת הקבלה מלמדת כי בטרם שהכל נברא היה אור אינסוף ממלא כל המציאות. שם התהוו הנשמות ככלי רוחני לקבלת כל שפע האור וההטבה של הבורא. אבל הנשמות הרגישו בושה לקבל את כל הטוב הזה בלי להתייגע עבורו כלל. כמו כן התעורר בהן גם הרצון להשפיע, להידמות לבורא שברא אותן.

אולם, להשפיע אור במקום של שלמות זה כמו להדליק נר ליד השמש. ומסיבה זאת היה צמצום על האור ונבראה מציאות חדשה שנקראת חושך, חלל פנוי. ובתוך המציאות הזאת נאצלו, נבראו, נוצרו ונעשו כל פרטי המציאות, על מנת לאפשר מקום עבודה לנשמות, מקום בו יוכלו להאיר.

בלשון הקבלה, בריאת החושך נקראת חקיקה. הבורא עשה חקיקות באותו אור עליון פשוט שממלא את כל המציאות הראשונית, חקיקות של חושך שעתידות בסופו של דבר להתמלא שוב באור. מעגל החיים הוא מסע לתיקון כל החסרונות כולם. בכל יום מתגלות לנו חקיקות חדשות ותפקידנו למלא אותן באור.

אם לא היה חושך, אם לא היו ניסיונות לא היה מתגלה מקום החקיקה. אם לא היו חסרונות לא היה מקום למלא אותו באור. לכן כשמתגלה חיסרון בחיינו, אנו צריכים להודות ולשמוח, משום שכאן מתגלה הזדמנות חדשה לגלות עוד אור בחיינו ובבריאה כולה. עד שיתמלאו כל החסרונות והמציאות תחזור להיות אור אינסוף פשוט באחדות אחת עם הכלי האינסופי, מלכות דאינסוף.

אהבתם? שתפו

מוקדש לשמירה והצלחה של כל החיילים שלנו ושובם בשלום הביתה
מוקדש לרפואת משה בן עליזה, ים בת לי, תינה חיה בת רוזט, פרימט חסידה בת ליבו, קרן נעמי בת עפרה בתוך שאר חולי עמו ישראל
מוקדש לעילוי נשמת אורי אלכסנדר בן גבריאל ז”ל, רויטל בת חביבה ז”ל ת.נ.צ.ב.ה

השאירו תגובה

אודות הכותב

הרב דוד אגמון

מקים, מייסד, מנהל בפועל ומורה במודעות, בשליחותו של כ' הרב מרדכי שיינברגר שליט"א. מעביר שעורי פנימיות עם הוראת דרך והכוונה בנושאים שונים כגון: פרשת השבוע, מסילת ישרים וכתבי בעל הסולם. כותב מאמרים בנושאים שונים כגון: מהות חודשי השנה, חינוך ילדים, חגים ומועדים, תפקיד וייעוד אישי, פרשת השבוע ועוד.
דוד אגמון, מדריך זוגות לפני ואחרי הנישואין, מלווה ומדריך תלמידים באופן אישי ופרטני, מייעץ ומסייע בכל הנדרש, במאור פנים ובלב פתוח.