נראה כאילו כל אפליקציית ה”ווייז” הומצאה רק על מנת שנבין משהו מדרכי ההשגחה של הבורא על עולמו. כולנו נעים בשבילי החיים, משתדלים לנווט כמיטב יכולתנו ולעשות בחירות נכונות על הדרך. פעמים מוצאים את עצמנו על הכביש המהיר ופעמים ברחוב ללא-מוצא. לא פשוטים החיים בדור הזה. מרוב אפשרויות אפשר בקלות להתבלבל בדרך. מה שחסר לכולנו זה מעט יותר אמונה בבעלים היחידי של כל הדרכים.

הפרשה פותחת “אֵלֶּה מַסְעֵי בְנֵי יִשְׂרָאֵל”. אלה המסעות שעברו בני ישראל מרגע צאתם ממצרים ועד כניסתם אל ארץ ישראל. בפנימיות הדברים אלו המסעות שכל יחיד ויחיד עובר במהלך חייו – מרגע צאתו מרחם אימו ועד ביאתו אל העולם הבא המובטח לכולנו. מסעות בני ישראל במדבר לא היו פשוטים – ריבים, מחלוקות, רצון לשוב לאחור, להחליף הנהגה, עקשנות להישאר במקום מסוים ומנגד רצון לברוח ממקום אחר. כביכול שום שכל לא יכול לתרץ ולהבין את כל הבלבול הגדול הזה. אלא שהפרשה מסכמת סה”כ ארבעים ושתיים מסעות.

חכמת הקבלה מגלה שמספר זה מייצג שם קדוש של ארבעים ושתיים אותיות. שם שתפקידו להעלות את המציאות מהרובד הכי גשמי אל הרובד הכי רוחני. “שם המעלה”. “אנא בכח”.

רואים שלמרות כל המבוכות והבלבולים, היתה, ישנה ותמיד תהיה יד מכוונת – ידו של בעל הדרכים כולן, הדואג שהמסלול הכולל יהיה תמיד תמיד לטובה. הוא תמיד כאן לחשב עבורנו מסלול חדש – אם טעינו, התבלבלנו, פספסנו כניסות ויציאות על הכביש המהיר של חיינו – כל מה שעבר ועובר עלינו הוא לטובתנו הנצחית – להיכנס אל הארץ המובטחת, אל הנחלה הטובה. אלה חיי אמונה.

אהבתם? שתפו

מוקדש לרפואת יוסף חיים בן דינה, בנימין בן קרן נעמי, תינה חיה בת רוזט, קרן נעמי בת עפרה בתוך שאר חולי עמו ישראל
מוקדש לעילוי נשמת לאה בת חיים ז”ל, עפרה בת עמנואל ז”ל ת.נ.צ.ב.ה

השאירו תגובה

תגובה 1

אודות הכותב

הרב דוד אגמון

מקים, מייסד, מנהל בפועל ומורה במרכז מודעות, בשליחותו של כ' הרב מרדכי שיינברגר שליט"א. מעביר שעורי פנימיות עם הוראת דרך והכוונה בנושאים שונים כגון פרשת השבוע, מסילת ישרים וכתבי בעל הסולם. כותב מאמרים בנושאים שונים כגון: מהות חודשי השנה, חינוך ילדים, חגים ומועדים, תפקיד וייעוד אישי, פרשת השבוע ועוד. דוד אגמון, מדריך זוגות לפני ואחרי הנישואין, מלווה ומדריך תלמידים באופן אישי ופרטני, מייעץ ומסייע בכל הנדרש, במאור פנים ובלב פתוח.